מטבחים בסגנון

אחת האפשריות בעיצוב מטבחים היא לעצב את המטבח בסגנון פרובנס. יש מיני סגנונות רבים עבור עיצוב מטבחים כאשר הסגנונות העיצוביים הבולטים הם הסגנון הקלאסי, המודרני, הכפרי, הלבן, התעשייתי, וינטג' ושילובים ביניהם. אפשרות נוספת שהיא קצת פחות פופולארית היא עיצוב הפרובנס. הפרובנס הוא עיצוב המחובר למסורת עתיקה שכוללת עבודת יד בגילוף וצביעה. מטבחי פרובנס הם מטבחים מרשמים, אך יחד עם זאת הם לא קולעים לטעם העיצובי של כולנו.

הקווים המאפיינים – מטבחים פרובנס

עיצוב פרובנס עבור מטבחים כולל שימוש בחומרים טבעיים ומראה שקט. ניתן לראות מטבחי פרובנס רבים שהם לבנים ברובם, עם נגיעות של צבע פה ושם כמו למשל צבע חום או כחול. קו נוסף המאפיין את עולם הפרובנס הוא צביעה ביד של החזיתות ומדפים כמו גם שימוש בעץ מלא ואיכותי. במטבחים מסוג זה לרוב משולבות ידיות מחומר נחושת כמו גם שימוש בזכוכית עבור חלק מחזיתות הארונות. מטבחים של פרובנס גם כוללים כמות רבה יחסית של ארונות ושטיחי אחסון ונוכחות חזקה של עץ וצבעים בהירים. יחד עם זאת כן משולבים כאן אלמנטים נוספים ליצירת ניגודיות כמו צמחיה ירוקה, פרחים סגולים או עיטורים ופרזולים שונים שהם חלק מהותי בעיצוב הפרובנס.

חומרי הגלם – מטבחים פרובנס

חומרי הגלם עבור מטבחי פרובנס כוללים שימוש בעץ מלא, בנחושת עבור הידיות ובזכוכית עבור החיפויים והחזיתות של חלק מהארונות. יש גם שימוש בצמחייה ובפרחים והן במתכות עבור הפרזולים וחפצי הנוי או הדקורציה שהיא חלק בלתי נפרד ממלאכת עיצוב הפרובנס בכללותה.

ואם נסתכל על דלתות פנים בתוך הבית הרי שאתם יכולים בקלות להתאים דלתות פנים שיתמזגו עם מטבח פרובנס – כמו למשל דלתות פנים לבנות חלקות עשויות מעץ מלא, או בציפוי של פורמייקה עמידה בצבע לבן. תוכלו למשל לשלב לבן מט על פני הלבן המבריק, מה שיכול להתאים יותר למטבח פרובנס פתוח אשר מתמזג כיחידה אחת עם המסדרון.

דילוג לתוכן